דרך המים אשדוד - בריכה מחוממת באשדוד לפעוטות, שחיית תינוקות ולימודי שחיה לילדים, מכון הידרותרפיה באשדוד.

08-8530730

לפי נתוני האגודה האמריקאית "פיטנס מים" (USWFA), יתרון השחייה מסתכם ב-

• שחיה משפרת כוח סיבולת וגמישות

• שחיה מאזנת מסת שרירים (הרבה ספורטאים מקצועיים כוללים שחיה כחלק מתוכנית אימונים)

• שחיה מחטבת את הגוף, מוסיפה חן ומזקפת

• שחיה משפרת זרימת דם

• שחיה משקמת פציעות שרירים ופרקים

• שחיה מאפשרת שמירת משקל מיטבית

• שחיה משרתת ככלי מצוין להורדת מתח

• שחיה משפרת כושר עבודה ומעניקה חיות שחייה היא אחד האמצעים היעילים ביותר לניהול אורך חיים בריאים.

היא מתאימה ללא הגבלה כמעט לכל האנשים ובכל גיל.

כבר בעת העתיקה זוהו יתרונות העיקריים של שחייה, אשר נותנים לאדם: בהירות מחשבה, רעננות, חיוניות, בריאות, כוח, יופי, נעורים, היגיינה. שריפת אנרגיה תוך כדי פעילות גופנית במים גבוהה פי 2 אילולא הפעילות הייתה על הקרקע. משום כך שחייה הינה פעילות עדיפה לאנשים בעלי עודף משקל.

כמובן שריפת אנרגיה תלויה במהירות וגם סגנון שחייה:

• שחייה בסגנון חופשי במהירות של 10 מ '/דקה צריכת אנרגיה הינה 3,6 קלוריות / דקה

• במהירות של 20 מ '/ דקה – 5,1 קלוריות / דקה

• במהירות 50 מ '/ דקה -12,2 קלוריות / דקה

השפעות בריאותיות של השחייה שחייה מועילה למערכות תפקודיות רבות של גוף האדם: – חיזוק שרירי הנשימה, ניידות מוגברת של מפרקי בית החזה, הגדלת נפח הריאות ויכולת הוונטילציה.

כתוצאה מכך תפקוד מערכת הנשימה משתפר באופן משמעותי. – עומס על עמוד השדרה פוחת, שרירי הצלעות מתחזקים, מה שמוביל ליציבה משופרת. – השפעתה החיובית של סביבת המים על מערכת העצבים מתבטאת בפעילות מעוררת של המוח, מה שמסייע לתופעות כמו עייפות ומצב רוח ירוד. כתוצאה מפעילות גופנית ועבודה מנטאלית אינטנסיבית ישנו שיפור הניידות של תהליכים עצביים המסייעים לתנועתיות מהירה יותר, גמישות, זיכרון ריכוז וקליטה מחודדים יותר. – עיסוי של העור על ידי המים תורם לשיפור הרגולציה (ויסות) של הפונקציות האוטונומיות של הגוף, גירוי רפלקסים של מערכת לב וכלי הדם, שיפור זרימת דם לאזורים פריפריאליים. – הקניית עמידות משופרת בפני ההשפעות של טמפרטורות נמוכות ושיפור מערכת החיסונית באופן כללי.

היתרונות של השחייה

לשחייה כל כך הרבה יתרונות שלא נגזים בתיאור התועלת הרבה שמעניקה השחייה. שחייה עוזרת לחזק את הבריאות ולשפר את המראה החיצוני, להעצים את כוח הסיבולת, גמישות הגוף וכושר העבודה. בנוסף, השחייה – לאנשים מוגבלים היא הפעילות הגופנית הטובה ביותר. סביבת המים מבטלת את הלחצים הפועלים על הגוף ביבשה, מה שמסייע לבעיות כמו מפרקים ועמוד שדרה, עודף משקל, בעיות כלי דם וכמובן לנשים בהריון. שחיה מחזקת קבוצות שרירים שונות, בהתאם לסגנון השחיה: שרירי בטן, שרירי ידיים, חגורת הכתפיים ושרירי הגב והרגליים. מעבר לאימון השרירים, שחיה מחזקת את הפרקים ומעניקה להם גמישות, במיוחד פרקי אגן וצוואר. רק סגנון החזה עובד על 230 קבוצות שרירים בגוף. שחיה משתייכת לקבוצת פעילויות אירוביות וירידה במשקל. בזמן של שחייה במשך 3 דקות תידרש כמות מקסימאלית של חמצן. מבין יתרונות השחייה ראוי לציין גם ירידת לחץ בכלי הדם ושיפור זרימת הדם ובנוסף יעילות קצב הלב. כמו-כן יורד קצב הנשימה ומשתפרת זרימת הדם לריאות – זוהי הדרך הקצרה ביותר לשריפת קלוריות עודפות.

דילוג לתוכן