דרך המים אשדוד - בריכה מחוממת באשדוד לפעוטות, שחיית תינוקות ולימודי שחיה לילדים, מכון הידרותרפיה באשדוד.

08-8530730


אולי זו חגורת הכתפיים?

בעיות כתיבה ואחיזה של כלי הכתיבה בקרב ילדים הינן בעיות שכיחות הנגרמות מסיבות שונות, כשלרוב מקור הבעיה הוא בחגורת הכתפיים. טיפולי הידורתרפיה (לקריאה מפורטת – הקליקו) יכולים לסייע בפתרון הבעיה בהרבה מן המקרים ולשפר את התפקוד בתחום הכתיבה ובתחומים נוספים הנקשרים במקור הבעייה. כמובן שהדבר דורש אבחון של בעל מקצוע מוסמך.

אחת הבעיות המוטוריות הנפוצות ביותר אצל ילדים היא חגורת כתפיים חלשה.
תסמונת זאת מאפיינת את הדור היושב שעות מול הטלוויזיה, או מול  המחשב, או מול הטלפון הנייד. עם זאת, היא יכולה לנבוע גם מבעיית ויסות של מתח השרירים (טונוס), או מהימנעות משכיבה על הבטן בקרב תינוקות רכים.

חגורת כתפיים חלשה גורמת לילד ל"הימרח" (היפו-טונוס) במקום לשבת, או לשבת בצורה נוקשה (היפר-טונוס) ולהתעייף מהר, או לסגל תנוחות פיצוי שעלולות לפגוע במערכת השלד ויציבת הגב והגוף בעתיד.

1

ליצירת קשר בנושאי הידרותרפיה הקליקו כאן: צור קשר

מה היא חגורת כתפיים?

חגורת הכתפיים הינו אחד האזורים המורכבים והמסובכים בגוף האדם.
רוב כאבי הגב נובעים מבעיות בחגורת הכתפיים המושפעות ממנח גב, מעייפות/ חולשה בשרירים, ממתח נפשי, מפתולוגיה או מטראומה.

חגורת הכתפיים הינה חגורת שרירים פתוחה המקיפה את החזה.
שרירים רבים בפלג הגוף העליון שייכים לחגורת הכתפיים, ורבים מתחברים אליה באופן ישיר או בעקיפין ומשפיעים על סך כל התפקוד שלה.

בעיה זו, בין אם היא מלידה או התפתחה אחרי הלידה, נגרמת בדרך כלל עקב לחץ של החוליות על העצבים היוצאים מהעורף, עקב הלחץ, יש ירידה בתפקוד העצב, ולכן השריר נכנס לאטרופיה (תהליך ניווני קל של השריר). אטרופיה זאת תגרום לישיבה רפויה – עקב משיכת הגוף קדימה!
בצורת הישיבה הזו הכתפיים שמוטות קדימה וכלפי מטה- דבר שגורם לראש להימשך לאחור ולהרים את הסנטר או  לחילופין, יגרום לראש לנטות קדימה וייווצר לחץ נוסף על העורף דבר שיגביר את הלחץ על העצב וימנע או יקטין את גירוי החשמלי לשריר. גם הטיית הראש לצד ותלונות של הילד על כאבי צוואר, כתפיים וידיים, או גובה לא שווה של קו הכתפיים, עשויים ללמד על תנוחות פיצוי שמקורן באטרופיה זו.

הבשורה הטובה היא כי על פי רוב מדובר במצב הפיך ו/או ניתן לשיפור משמעותי!

על פי רוב, הטיפול בילדים עם חולשה בחגורת כתפיים הוא בעיקר באמצעות התמקדות בחיזוק שרירי הכתפיים. אולם חיזוק בלבד אינו מספיק, כך שאם קיים לחץ על העצב המעצבב את השריר, השריר לא יוכל להתחזק.

עבודה נכונה מחייבת הבנה של מבנה חגורת הכתפיים ומחייבת אבחון והנחייה טיפולית של איש מקצוע. עבודה זו מביאה לשיפור ביצועים, הקלה על כאב, ויסות המתח השרירי, כמו גם משפיעה על מצב הרוח ותחושת הערך העצמי שלנו.

מתעניינים במידע נוסף?

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם כל הפרטים:

צרו איתנו קשר דרך הטופס:דרך המים

כתובתנו: רחוב האורגים 25 (בניין בית האופרה) אשדוד

טלפון: 08-8530730

פקס: 08-8530731

 

דילוג לתוכן