דרך המים אשדוד - בריכה מחוממת באשדוד לפעוטות, שחיית תינוקות ולימודי שחיה לילדים, מכון הידרותרפיה באשדוד.

08-8530730


העולם המופלא של בריכה לתינוקות ושחיית פעוטות דרך המים

ברוכים הבאים לעולם קסום של בריכות שחיה לתינוקות והפעלת תינוקות במים באשדוד, ההפעלה שהקטנטנים שלכם עוברים במכון דרך המים גם מסייעת רבות להתפתחות הבריאה של הילד!
ממש כאן בעיר אשדוד, מחכה לכם חוויה קסומה שגם תורמת רבות להתפתחות ילדכם!

שחיית תינוקות באשדוד

 

יעדים התפתחותיים

– ליווי ההתפתחות המוטורית והסנסו-מוטורית של הילד.
– תרגול והתנסות באינטראקציה חברתית.
– שימוש במושגים קוגניטיביים מעולמו של הילד.

יעדים רגשיים

– הנאה ומתן זמן איכות להורה ולילד.
– חיזוק קשר הורה וילד.
הפעילות מועברת על ידי מדריכים מוסמכים ומקצועיים, בעלי ניסיון עשיר, בקבוצות של פעוטות בטווח גילאים קרוב מבחינה התפתחותית ומלווה בשירים, משחקים ובעזרים צבעוניים המותאמים לפעילות ילדים ופעוטות.

פעילות חוגית- קבוצתית לילד ולהורה המשלבת יסודות התפתחותיים, חווייתיים (בהיבטים רגשיים וחברתיים) וזמן הורה ילד. בשיעורים מבצעים תרגילים התואמים את שלבי ההתפתחות הרב תחומיים של הילד תוך שירה ומשחק, שימוש באביזרים שונים  ובתכונות הייחודיות למים.

התרגילים בשחיית תינוקות מסייעים לחיזוק הגוף, חיזוק מערכת הנשימה, שיפור הקואורדינציה, שיפור שיווי המשקל, עידוד הגרייה התחושתית, תרגול קוגנטיבי ורגשי, עם הרבה מגע חום ואהבה- כל אלו גם יחד מסייעים לעידוד התפתחות תקינה ובריאה של הפעוט.

הקרבה אשר נוצרת במים, המגע והקשר האישי בין הורה לילדו משפרים את בטחונו העצמי של הפעוט ואת כישוריו החברתיים כילד ובהמשך גם כמבוגר.

המים החמימים הם הסביבה הטבעית והמוכרת לתינוק מתקופת העוברות ברחם והלחץ ההידרו-סטאטי של המים משרה עליו שלווה, נינוחות ורוגע.

 

שחיית תינוקות באשדוד

בסביבת המים הפעוט מפתח מודעות לגבולות הגוף שלו, החיכוך בין המים לעור של התינוק מחדד את גבולות גופו ומסיע בגרייה הסנסו- מוטורית המקדמת התפתחות כמו גם מעשירה את מגוון ההתנסויות של התינוק בסביבות שונות.
הפעילות מותרת מגיל שלושה חודשים ו/או לאחר חיסון הפוליו של גיל חודשיים. תינוקות אשר שוחים מגיל צעיר מגלים כושר גופני יחסי גבוה יותר מהרגיל, דבר המשפיע באופן ישיר על מערכת חיסונית חזקה יותר וביטחון עצמי גבוה יותר.
הפעלת פעוטות במים ב"דרך המים" מתקיימת אחת לשבוע, בקבוצות קטנות של עד כ- 8 ילדים והורים בשיעור.
הקבוצות מורכבות על פי קבוצת גיל או לפי השלב ההתפתחותי של המשתתפים.

אורך השיעור הינו 30 דקות, עם מדריכים מנוסים ומקצועיים.
הבריכה מחוממת ומבוקרת על פי התקנות המחמירות ביותר של משרד הבריאות, ולכן הכניסה של הפעוט לשיעור היא רק בבגד ים ייעודי (חיתול ים רב פעמי), שאינו מתמוסס במים חמים.

מתעניינים בשיעורי שחיית תינוקות או במידע נוסף?

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם כל הפרטים:

צרו איתנו קשר דרך הטופס:דרך המים

כתובתנו: רחוב האורגים 25 (בניין בית האופרה) אשדוד

טלפון: 08-8530730

פקס: 08-8530731

 

דילוג לתוכן